Dáhpahusat:

Seminára
čakčamánu 18. beaivi 2025 to čakčamánu 19. beaivi 2025

Netsam fágačoagganeapmi

Eanet dieđut bohtet giđa mielde.

Logaldallamat ja bargoseminára
golggotmánu 29. beaivi 2025 to golggotmánu 30. beaivi 2025

Gáiddusoahpahusseminára

Workshop
skábmamánu 22. beaivi 2022

Workshop om sterkere språkopplæringsmodeller i Osloskolen

Utdanningsadministrasjonen i Oslo (UDA) inviterer til workshop om sterkere språkopplæringsmodeller i Osloskolen:

Tid: 22. november kl. 17.00 – 19.30

Sted: Samisk Hus, Dronningens Gate 8B, 0151 Oslo

Målgruppe: Arrangementet er åpent for alle.

Spesielt relevant for:

  • foresatte til samiske barn/ungdom samiske
  • elever som har eller vurderer samisk opplæring i Osloskolen (foresatte vurderer relevans for yngre barn, elever på ungdomsskolen og vgs bør møte selv)
  • personer som arbeider med samiske barn/ungdom
  • andre som interesserer seg for samisk opplæring

Program:  

  • Velkommen
  • Bakgrunnen for invitasjonen til workshop om sterkere språkopplæringsmodeller
  • Del 1: Hva er sterkere språkmodeller, med bakgrunn i SAMOS-rapporten. o Berit Anne Bals Baal, førstelektor i samisk språkvitenskap ved UiT gir en innføring i emnet
  • Pause med enkel bevertning
  • Del 2: Hvordan bør sterkere språkopplæringsmodeller organiseres i Osloskolen? o Drøftinger med og innspill fra samisk skolemiljø til UDA SAMOS-rapporten kan leses her: SAMOS-rapporten på nordsamisk og norsk.

På grunn av bevertning ønsker vi at det sendes påmelding til annie.buljo@osloskolen.no innen 17.november 2022. Gi beskjed om vi må ta eventuelle mathensyn. Samme e-post kan benyttes dersom noen ønsker å gi skriftlige innspill om sterkere språkopplæringsmodeller til oss i UDA. Vel møtt!