Netsam – Nettverk for samisk opplæring inviterer samiske pedagoger til fagsamling i Oslo torsdag
Hva skjer:
Digital kafé: Slektsbånd og trygghet i et urfolks perspektiv
Kort lunsjforedrag under Forskningsdagene: Lena Kappfjell (Nasjonalt senter for samisk i opplæring) om hvordan samisk slektskap skaper trygghet og fungerer som sikkerhetsnett. Ta med kaffe og matpakke og bli med på uformell samtale.
Slektsforskning – fra fortid til i dag
I forbindelse med Forskningsdagene har Nasjonalt senter for samisk i opplæring invitert slektsbokforfatter Nils Johan Heahtta til å holde et foredrag om arbeidet med den nye Kautokeino-slektsboken.
Samiske pedagogiske fagdager 2024

Samiske pedagogiske fagdager arrangeres 16.-17.04.2024 i Bodø på Scandic Havet.
Fagdagene arrangeres av Samisk spesialpedagogisk nettverk (SEAF). Fagdagene finansieres av Sametinget, Statped og Nasjonalt senter for samisk i opplæringa. Nettverket har som mål å styrke og utvikle pedagogisk kompetanse for barnehager og skoler med samiske barn. Nettverket utvikler også samiske læremidler og kartleggingsmateriell, i og på de samiske språkene.
Meld deg på innen 22. Mars 2024
Les mer om Samiske pedagogiske fagdager.